För att webbplatsen ska fungera bra för dig och för att samla in statistik som hjälper oss att förbättra den, använder vi kakor.
Om cookies
För att webbplatsen ska fungera bra för dig och för att samla in statistik som hjälper oss att förbättra den, använder vi kakor.
Om cookies
Foto på tre personer med aula medica i bakgrunden. Fotot är ett montage med en bild på en dna-sträng i förgrunden

Stockholm-Uppsala life science-konferens

Den 10 oktober arrangerar Stockholm-Uppsalaregionen en life science-konferens i Stockholm. Här får du som forskare, beslutsfattare eller entreprenör träffa branschföreträdare, knyta kontakter och lyssna på ledande aktörer inom life science.  

Konferensen ska fungera som ett diskussions- och informationsforum för de stora möjligheter till samarbete och nyttjande av omfattande infrastruktur och expertis som finns i Stockholm-Uppsala-regionen.

Läs mer om konferensen (på engelska)

  • Uppdaterad: 27 augusti 2024

För att kunna ge feedback behöver du tillåta kakor.